Nasz mały sukces. Pomoc Prezydenta Jacka Sutryka.

Kolejny rok w naszym mieście trawa nie jest koszona w odpowiednim czasie. Sytuacja powtarza się notorycznie i pomimo wielu interwencji i rozmów w poprzednich latach w Zarządzie Zasobu Komunalnego, wydział Zieleni Miejskiej miasta Wrocław nic nie dało się zrobić. Zasłaniano się problemami z wyłonieniem w przetargu firmy wykonawczej.

Jednak tym razem w dniu 20 maja postanowiliśmy zainterweniować u samego Prezydenta Jacka Sutryka. Zgłoszony został problem za pomocą Facebooka na profilu @sutrykjacek dotyczący koszenia trawy na naszym podwórku, została dołączona dokumentacja fotograficzna. Prezydent albo raczej jego rzecznik prasowy poinformował  nas 23 maja:

cyt. „Dzień dobry, przekazałem sprawę do ZZK z prośba o natychmiastowe uprzątnięcie traw. Proszę o sygnał, gdy prace zostaną wykonane. Pozdrawiam, JS”.

A w piątek 24 dotarła wiadomość:

„Dzisiaj trawa powinna być skoszona. Pozdrawiam serdecznie!”.

Jednak przez weekend i poniedziałek nic się nie wydarzyło, już byliśmy zrezygnowani, ale wystosowaliśmy kolejne pismo i w odpowiedzi otrzymaliśmy informację:

Szanowny Panie, tak jak napisałem, prace miały trwać do godziny 18, jeżeli nie udało się wykosić wszystkiego dzisiaj, zapewne będą kontynuowane jutro. Pozdrawiam serdecznie”.

Dzisiaj trawa została skoszona!!!

Pozostały do zabrania stosy trawy oraz podkoszenie przy drzewach, mamy nadzieję że w dniu dzisiejszym temat będzie zakończony.

Dziękujemy za Pomoc Panie Prezydencie, wraca wiara w ludzi!